У Крутах виявлено африканську чуму

12.10.2014 18:15
Співробітники відділу із забезпечення карантинних та ветеринарно-санітарних заходів УМВС області спільно з співробітниками Ніжинського міськвідділу та Борзнянського райвідділу, а також нарядами ДАІ роблять все можливе аби не допустити розповсюдження африканської чуми свиней в Ніжинському районі.
 
11 жовтня до правоохоронних органів з управління ветеринарної медицини в Ніжинському районі надійшла інформація про захворювання двох свиней (80 та 12 кілограмів живої ваги) на африканську чуму в господарстві одного з жителів с. Крути, Ніжинського району.
 
Цей висновок зробила Чернігівська регіональна державна лабораторія ветеринарно-санітарної експертизи, та підтвердив Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи в м. Києві. Того ж дня відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Ніжинській РДА з метою розроблення та затвердження плану заходів з локалізації та ліквідації захворювання на африканську чуму. Під час засідання комісії було вирішено оголосити в селі Крути карантин та виставити ветеринарно-міліцейські пости на всіх основних в’їздах і виїздах з населеного пункту. А також створити робочу групу з працівників УМВС, ДСНС та ветеринарної служби по вилученню та знищенню всіх свиней в селі, яких налічується 266 голів.
 
На даний час навколо осередку захворювання — с.Крути і 3-кіломертова зона навколо нього встановлено карантинну зону. Введено обмеження руху транспортних засобів, заборонено вивіз за територію села продуктів і сировини тваринного походження, кормів та інших вантажів для чого виставлено три ветеринарно-міліцейські пости: два силами співробітників Ніжинського міськвідділу УМВС та один пост силами співробітників Борзнянського райвідділу УМВС підсилені нарядами ДАІ. В робочу групу по вилученню та знищенню свиней задіяно 6 працівників Ніжинського МВ, 6 працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій, 2 працівники ветеринарної міліції та 6 працівників ветеринарної служби.
 
В самому селі працівники УМВС, ДСНС та ветеринарної служби проводять подворові обходи з метою виявлення, вилучення та знищення тварин шляхом спалення в 2-метрових ямах.
 
Заходи з недопущення розповсюдження смертельно-небезпечної для свиней хвороби триватимуть до її повної локалізації та ліквідації, а для громадян нагадаємо, що африканська чума свиней не шкодить людям та іншим тваринам, а вражає саме поголів’я свиней.                                                                                                                                                                                           
СЗГ УМВС України в Чернігівській області