Або кого обиратимуть ніжинці?

13.09.2014 11:31

Не так давно,  на позачергових виборах у 2012 році переконливу перемогу з 34 тисячами голосів на виборчому окрузі 209 з центром у Ніжині здобув самовисуванець Іван Куровський. Тоді стати нардепом йому допомогла тривала благодійна робота у Ніжинському, Ічнянському та Носівському районах. Наразі достеменно відомо, що Іван Куровський балотуватися до Верховної  Ради по даному округу не збирається, хоча має непогані шанси на перемогу.  Тож варто проаналізувати потенційні кандидатури тих, хто у найближчі два місяці боротиметься за звання недоторканого.

ВО "Свободу" у 2012 році представляв на той час єдиний кандидат від опозиційних – сил  Валерій Боровик. Його результат - 2 місце з трохи більше ніж 19 тисячами голосами. Зараз Боровик навряд чи знову буде висунутий «Свободою» і, наскільки відомо сьогодні, він перебуває у активних пошуках політичного бренду для участі у виборах. Сама ж партія, скоріш за все,  поступиться округом, або ж формально висуне кандидата виключно задля реклами партійного бренду.

Від "Батьківщини" теж не варто очікувати  несподіванок. Несучи великі електоральні втрати через небездоганну репутацію місцевої команди, соратники Тимошенко скоріш за все проводитимуть висування з прицілом на місцеві вибори 2015. Не виключено, що партійна верхівка місцевої «Батьківщини» на виборах співпрацюватиме по команді з гори з іншими кандидатами, не висовуючи власного.  

УДАР наразі так і не може визначитися з кандидатурою по даному округу. Скоріш за все, це буде спільна кандидатура разом із партією Петра Порошенка. З самого початку обговорювалося 6 кандидатур. Найбільш відомо про трьох, це: Валерій Козирєв, депутат Ніжинської  міської ради від партії УДАР, Ніжинський підприємець. Його бізнес пов'язаний з мережею аптек. Олександр Харченко, депутат-мажоритарник Київської міської  ради від УДАРУ. У Ніжині відомий тим, що є сином колишнього прокурора і  не тривалий час  сам працював у місцевій прокуратурі. До останнього часу в столиці займався юридичною практикою.  Також серед потенційних кандидатів є рідний брат нардепа Валерія Карпунцова, Микола.  Ці три кандидатури пов’язані з Ніжином, решта може виявитись мало відомими варягами. За наявною інформацією, Удар визначиться з кандидатами на найближчих вихідних.  

Нещодавно перейменована партія Яценюка-Турчинова "Народний Фронт", очевидно, теж матиме свого кандидата. Скоріш за все, ним буде перший заступник голови Чернігівської обласної ради Олександр Кодола. До недавнього він очолював обласну організацію "Батьківщини", але під час революції гідності був тимчасово змінений на нардепа Валерія Дубіля, проте на посаду очільника його так і повернули. Станом на 11 вересня, Олександр Кодола припинив членство у "Батьківщині".

Хоча Радикальна партія Олега Ляшка має відносно високий рейтинг серед виборців 209 округу, але кандидати від його партії зазвичай набирають відносно невелику кількість голосів, але показують позитивну динаміку. Доказом цього є результати очільника місцевих радикалів Олександра Безпалого. у Верховну Раду 2012-2 тис., а участь у мерських перегонах 2014- близько 4тис. Проте існує велика вірогідність, що на нинішних позачергових парламентських виборах радикальну партію представлятиме Олег Волощук. По суті, він є власником  підприємства Ніжинського жиркомбінату. Ще задовго до оголошення перевиборів Волощук розмістив на біл-бордах та місцевій пресі свої зображення із закликами допомагати армії.

Партія регіонів та новостворена партія розвитку, скоріш за все, не будуть висувати власних кандидатів, аналогічного з 2012 роком. Позаяк рейтинги даних політсил прогнозовано низькі, тож навряд чи хтось з відомих на території округу людей захоче пов’язувати свої імена з цими політичними брендами. Хоча можливі цікаві несподіванки з заїжджими кандидатами

Якими будуть передвиборчі перегони по 209 округу час покаже, але вже очевидно, що обирати  цікаві та адекватні нинішньому часу пропозиції виборцям поки що нема з кого.